Tapetowanie ścian

Tapety od kilku sezonów przeżywają prawdziwy renesans. Lepsza jakość materiałów z których wykonywane są dzisiejsze tapety pozwalają z powodzeniem stosowanie je na ścianach, bez obawy przed szybkim zniszczeniem.

Sukces udanego tapetowania zależy w bardzo dużej części od procesu przygotowawczego tej usługi remontowej lub usługi budowlanej. W zależności od rodzaju podłoża (nowe lub stare), tapetowanie ścian Warszawa przebiegać będzie w odmienny sposób. W przypadku nowego podłoża firma remontowo-budowlana będzie dodatkowo posiadać trzy możliwości wcześniejszego otynkowania ścian – tynki tradycyjne, tynki suche lub ogólny brak otynkowania.

W momencie kiedy ściana nie jest tynkowana w ogólne, tapety nakładać można wyłącznie wtedy, kiedy jej powierzchnia jest równa. Ścianę wcześniej trzeba jednak zagruntować, a pod najcieńsze tapety wykonać podkład z tapety izolacyjnej. W przypadku tapetowania ścian na tynkach tradycyjnych, proces można rozpocząć dopiero po trzech lub czterech tygodniach od ich ułożenia, po wcześniejszym zagruntowaniu. Jeżeli natomiast firma remontowo-budowlana ma do czynienia z suchymi tynkami (ścianki gipsowo-kartonowe) należy poczekać, aż przyschnie warstwa masy szpachlowej. Następnie konieczne jest przeszlifowanie łączenia oraz zagruntowanie ściany.

TAPETOWANIE ŚCIAN

Przybiera jeszcze inną formę w przypadku, kiedy ma się ono odbywać na starym podłożu. Różny stan techniczny tych powierzchni może wpływać na późniejszy proces tapetowania wchodzący w skład usługi remontowej lub usługi budowlanej. Podłoże może być na przykład nierówne. W takim przypadku należy nanieść pierw odpowiedni grunt, a jako podkład tapetę izolacyjną. Równie dobrze od ściany odchodzić może tynk – w tej sytuacji ściana powinna zostać skuta, a następnie ponownie wyrównana zaprawą wyrównującą lub szpachlową wraz z zagruntowaniem. Jeszcze inaczej przebieg usługi remontowej wyglądać będzie w momencie gdy ściany są poplamione. Wówczas tapetowanie ścian może się odbyć wyłącznie po uprzednim zeszlifowaniu plam, ich wywabieniu lub zamalowaniu farbą gruntująco-odcinającą. Są to zaledwie tylko niektóre sytuacje, które mogą wpłynąć na proces tapetowania ścian. Zadaniem firmy remontowo-budowlanej jest utrzymanie gotowości na takie okoliczności oraz wypracowanie szeregu rozwiązań, które okażą się pomocne w procesie realizacji.Sama tapeta to nie wszystko. Sprawne i trwałe przyklejenie jej na ścianę wymaga wprawy i doświadczenia. W tym segmencie jesteśmy niezastąpieni. Nasi zadowoleni klienci potwierdzają, że wykonane przez nas tapetowania są trwałe i nie stanowią problemów w codziennym użytkowaniu.

Fachowcy z naszej firmy remontowo-budowlanej dokładają wszelkich starań aby efekt końcowy cieszył przez lata.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług remontowych oraz budowlanych.